Dnes je 20.09.2024

Svátek má Oleg

ikonka pocasi 14°C - polojasno

Zápas plný obratů udělal radost florbalistům Spartaku

Divizní premiéra přinesla pelhřimovským florbalistům tři body. Spartak v Havlíčkově Brodě vyhrál 6:4. Série vítězství, do které patří přípravné zápasy i utkání v rámci Poháru českého florbalu, se tak natáhla na osm duelů.

Hodnocení trenéra Jana Knězů bylo přesto hodně střízlivé. „Jsem spokojen se ziskem tří bodů. S hrou už je to horší, nedělali jsme některé věci, které jsme si řekli. Doufám, že tohle v příštím zápase doma zlepšíme,“ zůstal náročný. Asi je to na místě. Pelhřimov, který v loňské sezoně ještě bojoval o body ve třetí nejvyšší soutěži, roli favorita potvrzoval jen velmi obtížně. Po dvou gólech soupeře na začátku třetí třetiny dokonce prohrával. „Asi rozhodla větší vůle po vítezství. Naše bojovnost. Soupeř to v té chvíli moc nezvládl, vypadl z role,“ všiml si Jan Knězů.

Derby Vysočiny nabídlo vyrovnaný boj. Havlíčkův Brod začal s velkým elánem, zaslouženě ho dostal do vedení Hart. Ještě do konce třetiny ale hosté otočili, když míček do sítě dostali Blažek a Kocián. Ve druhé části srovnal Coufal, pak Pelhřimov bez úhony přežil oslabení a vzal si vedení zpět. Na konci pohledné kombinace ve 36. minutě byl Blažek.

Jak už jsme se výše zmínili, začátek poslední dvacetiminutovky Spartaku nevyšel. Udělal hned několik chyb v defenzívě, čehož využili ke zrealizování obratu ve skóre Mühlfait a Coufal. Pelhřimov se ze šoku chvíli vzpamatovával, ale v závěru dokázal dát domácím takřka dokonalý mat. V 53. minutě Vít Papež vyrovnal, na 4:5 upravil Zajíček a veletoč ve skóre, který tentokrát udělal radost hráčům Spartaku, dokončil při početní výhodě Vojtěch Papež.

HAVLÍČKŮV BROD – PELHŘIMOV 4:6
Branky: 9. Hart, 29. a 42. Coufal, 41. Mühlfait - 13. a 36. Blažek, 20. Kocián, 53. Vít Papež, 55. Zajíček, 58. Vojtěch Papež. Rozhodčí: Štolc a Urbánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 154. Třetiny: 1:2, 1:1, 2:3.