Dnes je 22.10.2024

Svátek má Sabina

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Z mistrovství světa asociace WMAC vezli devět medailí

V  Chomutově uskutečnilo otevřené mistrovství světa v bojových sportech a umění asociace WMAC. Turnaje se zúčastnilo skoro 800 závodníků z dvaceti zemí v různých stylech a disciplínách bojových umění a sportů. Mezi širokou konkurencí se neztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov Dominik Vaculín, Jan Paďourek, Tomáš Hložek, Marek Havel, Jana Tržilová a Petr Vaculín, kteří dovezli celkem devět cenných kovů. Radovali se ze čtyř zlatých medailí, jedné stříbrné a čtyř bronzových.

Hned první den nastoupili do kategorie kicklight (KL) ELITE Jan Paďourek a Tomáš Hložek. Tomáš Hložek ve své váhové kategorii do 75 kg předvedl moc pěkný zápas, ale byl vyřazen ukrajinským soupeřem. Jan Paďourek se zúčastnil soutěže kicklight hned ve dvou váhových kategoriích - KL do 85 kg a KL do 90 kg. V obou vybojoval zlatou medaili!

Sobotní ráno přineslo další medaile. Dominik Vaculín nastoupil do třech váhových kategorií v pointfightingu (PF). V kategorii PF děti do 50 kg se probojoval do finále, které skončilo (o pouhý bod) ve prospěch soupeře. V dalších dvou váhových kategoriích PF děti nad 50 kg a PF junioři do 50 kg se mu podařilo vybojovat bronzové medaile. Kromě medailí si Dominik Vculín odvezl i odměnu (boxerské rukavice), za nejlepší zápasy a nejtechničtějšího zápasníka v dětských kategoriích.

Marek Havel, Jana Tržilová a Petr Vaculín, čekali na svou příležitost až do neděle, kdy nastoupili v kategoriích forem a sebeobrany (SD). Petr Vaculín nastoupil jako první v kategorii Soft style muži, kde zvítězil a bral další zlatou medaili pro oddíl Wu-shu Pelhřimov. V kategorii tradiční čínské zbraně open zvítězil, a kromě zlaté medaile, získal i odměnu (krátký japonský meč) za nejlepší výkon. Marek Havel skončil v kreativní sebeobraně muži-dospělí těsně pod stupni vítězů, ale v reálné sebeobraně muži-dospělí, vybojoval bronzovou medaili. Jana Tržilová v disciplíně SD-realistic skončila těsně pod stupni vítězů, ale v disciplíně forem – konkrétně tradiční čínské zbraně open, vyhrála třetí místo a získala další bronz pro pelhřimovský oddíl.

Gratulujeme všem zúčastněným k pěkným výkonům! Děkujeme Martinovi Dvořákovi za přípravu svých svěřenců i všem, kteří nám fandí. Výjezd na mistrovství světa podpořil Kraj Vysočina a Rozvojový Fond Města Pelhřimova. Děkujeme.