Dnes je 22.10.2024

Svátek má Sabina

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Spartak už zase vyhrává, ve Slavkově řádil Mynařík

Po zaváhání v minulém kole se divizní florbalisté pelhřimovského Spartaku vrátili zpět na vítěznou stezku. Ve Slavkově vyhráli vysoko 8:2. Přesto o jednoduchém utkání trenér Jan Knězů nehovořil: „Dnes to bylo náročné venkovní utkání. Možná to podle výsledku nevypadá, ale stálo nás spoustu sil. Nutno podotknout, že soupeři za stavu 1:3 sportovně odvolali vyloučení našeho hráče, které by jim v daný moment hodně pomohlo. To se často nevidí, takže respekt z naší strany,“ zmínil se.

Pelhřimov za vítězstvím nakročil už v první desetiminutovce, v níž se mu povedlo získat tříbrankové vedení. Postupně se trefili Vít Papež, v přesilovkách pak Kocián a Mynařík. Slavkov v prvním dějství sice vyslal jen dvě střely na branku, přesto se dokázal zbavit nuly na svém kontě. Až síť totiž zastavila střelu Holomka v 17. minutě.

To ale ráz zápasu vůbec nezměnilo. Spartak byl i nadále lepším týmem a ve druhé třetině narůstalo skóre jen v jeho prospěch. Dvakrát se o to zasloužil Mynařík, jeho trefy v takřka přesné v polovině zápasu proložil Vlach. Ve 48. minutě podruhé zásluhou Holomka slavili domácí, Pelhřimov však stihl ještě dvě odpovědi. Na čtvrtý střelecký zápis Mynaříka navázal v předposlední minutě Kutílek.

SLAVKOV – PELHŘIMOV 2:8
Branky: 7. a 49. Holomek - 5. Vít Papež, 8. Kocián 9. , 27., 36. a 49. Mynařík, 30. Vlach, 59. Kutílek. Rozhodčí: Kubalíková a Otruba. Třetiny: 1:3, 0:3, 1:2.