Dnes je 16.09.2024

Svátek má Ludmila, Lidmila

ikonka pocasi 13°C - zataženo

Po šoku na začátku přišlo vysoké vítězství Maratonu

Stále bez ztráty jediného bodu proplouvají novým ročníkem 5. ligy (dříve krajský přebor) fotbalisté Maratonu. Dominanci v soutěži potvrdili i na hřišti nováčka, v Pohledu vyhráli 5:1. Tabulku tak vedou s náskokem tří bodů.

Zápas ale začal pro Pelhřimov šokem. „Dali jsme soupeři dárek v podobě inkasovaného gólu po rohu,“ vrátil se k situaci ze třetí minuty trenér týmu Richard Zeman. Maraton ale nezazmatkoval. Po akci Fialky a Fikara srovnal ve 12. minutě Poul.

Druhý poločas obrat dokonal. F. Morava dvěma zásahy posunul skóre na 1:3, pak se prosadil s chutí hrající Fialka a pátý gól hostů obstaral Adam. „Při remízovém stavu jsme o půli zachovali chladné hlavy, vědomi si své síly. Po přestávce už bylo na hřišti jen jedno mužstvo,“ pochválil své svěřence kouč Maratonu.

V dalším kole nejvyšší soutěže KFS Vysočina se Pelhřimov představí na svém hřišti. V neděli od 16 hodin bude ve sportovním areálu hostit Šebkovice. Ty po nadějném vstupu do soutěže minulý víkend klopýtly, když doma přenechaly všechny body Pacovu.

POHLED – PELHŘIMOV 1:5
Góly: 3. Klement - 50. a 67. F. Morava, 12. Poul, 75. Fialka, 88. Adam. Rozhodčí: Gregar. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (79. Henek). Diváci. 155. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Pech - Homolka, Čížek (84. Vacek), Šimon, Viktora (72. Zacha) – F. Morava (84. Hána), Hotovec, Poul, Fikar (84. Adam) - Fialka, Smejkal (72. Jiřík).