Dnes je 22.10.2024

Svátek má Sabina

ikonka pocasi 9°C - oblačno

Florbalistům se daří. Hodonicím načepovali desítku

Dvě kola a plný počet bodů. Florbalisté pelhřimovského Spartaku zatím v divizi ladí na vítěznou notu. Po importu bodů z Havlíčkova Brodu přišla vysoká výhra v domácím prostředí. Hodonice si z Pelhřimova odvážely desetibrankový příděl.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a od prvních minut jsme řídili tempo hry. Za stavu 5:0 jsme měli zápas plně v našich rukou, ale vlastními chybami jsme si to zkomplikovali. Oslabený soupeř předvedl bojovný výkon a pokusil se zápas zdramatizovat. Naštěstí jsme se vrátili k tomu, co nám funguje a utkání vyhráli,“ bilancoval duel trenér Spartaku Jan Knězů.

Hned ve 4. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ze které se povedlo Blažkovi otevřít skóre. Pelhřimov si udržoval stálou převahu, ale navýšil vedení až v závěru třetiny. Po přihrávce Hrubého poslal míček do sítě Bartoška.

Ve druhé části rostlo skóre poněkud rychlejším tempem. Blažek, Hrubý a Smejkal upravili na 5:0. Pak se ke slovu dostali i hosté. Na 5:1 korigoval Starý, který ve třetí části odpověděl ještě na trefu Blažka. Ve 49. minutě snížil Cílek na 6:3 a domácí museli přehodnotit svůj přístup k defenzivní činnosti. Když se k tomu přidala i solidní střelecká produktivita, která kulminovala dvěma přenými zásahy v poslední minutě, zrodilo se dvouciferné vítězství Spartaku.

PELHŘIMOV – HODONICE 10:4
Branky: 5., 31. a 44. Blažek, 20. Bartoška, 32. Tomáš Hrubý, 32. a 60. Smejkal, 55. a 60. Vojtěch Papež, 56. Vít Papež - 34. a  45. Jakub Starý, 49. Cílek, 56. Svoboda. Rozhodčí: Fuciman a  Urbánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 136. Třetiny: 2:0, 3:1, 5:3.