Dnes je 16.09.2024

Svátek má Ludmila, Lidmila

ikonka pocasi 13°C - zataženo

Florbalisté úvodní kolo poháru zvládli na jedničku

Zatím po vítězné stezce kráčí florbalisté Spartaku v přípravě na divizní soutěž. Na takřka měsíc starou výhru nad Jindřichovým Hradcem (4:3) navázali suverénním postupem z prvního kola Poháru Českého florbalu. V sobotu a v neděli zvládli v Chýnově všechny čtyři mače, přičemž soupeřům nastříleli 32 branek.

„Spokojenost je, ale jen částečná. Přece jen musíme vzít v úvahu, že jsme hráli proti soupeřům z nižších soutěží,“ odmítl podlehnout optimismu Jan Knězů, který se v průběhu letní přestávky přesunul z role hráče na pozici trenéra. Podle jeho slov by bylo chybou myslet si, že je vše bez kazů. „Ukázali jsme dobré věci, ale zápasy nám odhalily i to, na čem musíme o trénincích zapracovat,“ doplnil.

Z výsledkového hlediska byl pohár pelhřimovskou krasojízdou. Spartak rozstřílel 10:3 FA České Budějovice, z dvouciferného vítězství se radoval i při měření sil s Chýnovem. V repríze zápasu s taktéž divizním Jindřichovým Hradcem vyhrál 6:1. Snad jen trochu to dřelo při výhře 6:3 nad Pacovem. Spartak si duel zbytečně zkomplikoval, soupeře nechal ze 3:0 a 4:1 snížit na začátku třetí třetiny na 4:3.

Před týmem je teď závěrečná fáze přípravy na novou sezonu. „O víkendu nás čeká druhé kolo poháru v Soběslavi. Pokud postoupíme, budeme hrát pohár i za týden. Pak už začne divize,“ vyjmenoval zápasovou zátěž Jan Knězů.