Dnes je 22.10.2024

Svátek má Sabina

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Duel neporažených přinesl body florbalistům Spartaku

Tři kola a plný počet devíti bodů. To byla bilance florbalistů Pelhřimova a Klobouků. Týmů, které ještě v uplynulé sezoně figurovaly v Národní lize. Vzájemný zápas, který přinesl branek jako máku, udělal radost domácímu Spartaku. Ten si totiž připsal vítězství 10:6 a potvrdil první příčku v divizní tabulce.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Čekali jsme na chyby soupeře a trestali je. Bohužel ve druhé třetině přišel náš úpadek a soupeř se dostal do zápasu. Popravdě jsem už vyhlížel konec třetiny, abychom změnili naši hru. Vstup do třetí třetiny se nám povedl a soupeře jsme moc k ničemu nepustili,“ glosoval dění na hřišti i vývoj skóre kouč pelhřimovského celku Jan Knězů.

Hlavně první třetina byla doslova střeleckými manévry. Ve 4. minutě zrušil bezbrankové skóre Vojtěch Papež, vzápětí srovnal hostující Dlouhý. Pelhřimov ale dál ládoval ostrými. Vojtěch a Vít Papežové posunuli skóre na 3:1, pak sice přišla další odpověď Aligators, jenže následovala sprška branek v podání Spartaku. Kuchyňa byl autorem čtvrté trefy svého týmu a když míček do sítě dostal i Zajíček, hosté sáhli k výměně brankářů. Padalík si ovšem na míček sáhl až ve chvíli, kdy přešel brankovou čáru a hattrick slavil Vojtěch Papež.

Hned úvod druhé dvacetiminutovky naznačil, že ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Pelhřimov si vstřelil „vlastence“ a když úspěšně zamířil Zbořil, bylo to rázem jen 6:4. Klobouky se neustále lepšily, na chvíli je přibrzdila trefa Zajíčka. Po ní to bylo ve 33. minutě 7:4, ale ve 35. minutě už jen 7:6. Hosty dostali do kontaktu přesně zakončující Jedlička a Dufek.

Z jednoznačného zápasu bylo zaděláno na hororovou třetí třetinu. Fanoušci Pelhřimova se avšak o výsledek museli strachovat jen dvanáct minut. Pak svěřenci Jana Knězů razantně rozhodli o zisku tří bodů. Přihrávku Kociána využil ke gólové střele Vlach, který slavil i posun skóre na 9:6 v 54. minutě. Už demoralizované a také předešlým tvrdým bojem unavené hosty dorazil brankou s pořadovým číslem 10 Smejkal.

PELHŘIMOV - KLOBOUKY 10:6
Branky:
 4., 6. a 15. Vojtěch Papež, 7. Vít Papež, 10. Kuchyňa, 15. a 33. Zajíček, 53. a 54. Vlach, 56. Smejkal - 5. Dlouhý, 8. a 26. Zbořil, 23. vlastní, 34. Jedlička, 36. Dufek. Rozhodčí: Kos a Pazderník. Vyloučení: 2:3 – bez využití. Diváci: 187. Třetiny: 6:2, 1:4, 3:0.