Dnes je 19.09.2024

Svátek má Zita

ikonka pocasi 18°C - jasno

Další postup! Spartak skolil ligového soupeře

Letos zatím jen vítězí. Nic na tom nezměnilo ani třetí kolo Poháru českého florbalu. Hráči Spartaku Pelhřimov si v něm poradili s papírovým favoritem, nováčka Národní ligy vyřadili výsledkem 8:5.

„Do zápasu jsme vstoupili s chutí. Sice jsme první gól inkasovali, ale zvládli jsme rychle odpovědět. Čím více ubíhal čas, tím více jsme tlačili a soupeř začínal mít problémy s tempem zápasu,“ rozpovídal se o zápasu s Draky Říčany kouč Pelhřimova Jan Knězů a pokračoval: „Proměněné přesilovky nám daly příjemný náskok dvou branek. Závěr zápasu byl takový 50 na 50, neproměněná šance, sporná situace a gól na naší straně. Všem svým hráčům děkuji za předvedené výkony.“

Jak už bylo výše uvedeno, jako první se z posunu skóre radovali hosté. Po dorážce slavil Bezstatosti. Pelhřimov ale zosnoval obrat ještě do konce třetiny. Za tři minuty srovnal po rozehrávce z rohu Bartoška a ve 20. minutě využil přesilovku Bartoška. Ve druhé třetině neproměnil trestné střílení Tabášek, který navíc vzápětí fauloval. Pelhřimov trestal tvrdě, přesilovku využil Blažek.

Poslední dvacetiminutovka začala gólovou radostí Vlacha, který k podobné kratochvíli vybídl i spoluhráče. V 51. minutě poslal z voleje míček do sítě Zach, na 6:1 upravil Bartoška. Hosté se nevzdali, korigovali na 6:3 a 7:5, ovšem více už zápas zdramatizovat nedokázali. Postup Pelhřimova pečetil v předposlední minutě Blažek.

PELHŘIMOV – ŘÍČANY 8:5
Branky:
14., 53. a 56. Bartoška, 20., 33. a 59. Blažek, 44. Vlach, 51. Zach - 11. Bezstarosti, 53. Tabášek, 54. Kubeš, 58. Blažek, 59. Tománek. Rozhodčí: Dušek a Jindra. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. Diváci: 107. Třetiny: 2:1, 1:0, 5:4.